Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak odróżnić podróbki okularów Ray-Ban Wayfarer od oryginału, dziś napiszemy o tym jak rozpoznać oryginalne okulary marki Prada. Informacje, które podajemy poniżej z pewnością się przydadzą, ponieważ ilość podróbek na rynku rośnie w zastraszającym tempie i łatwo „dać się złapać” nieuczciwemu sprzedawcy.

Oryginalne okulary Prada – wskazówki jak je rozpoznać:

Na okularach oraz opakowaniu musi się pojawić informacja o rodzaju zastosowanego w nich filtra. Podkreślmy, że każde markowe okulary posiadają soczewki z filtrem, czy to standardowym czy polaryzacyjnym, aby zapewnić oczom właściwą ochronę.

Oryginalne okulary mniej ważą, bo ich oprawki wykonane są z wysokiej jakości materiału, a soczewki są szklane. Natomiast do produkcji podróbek najczęściej używa się taniego, a więc i tańszego plastiku, z którego niejednokrotnie wykonuje się także soczewki.

Na wewnętrznej stronie prawego zausznika musi znajdować się napis PRADA. Warto przyjrzeć się mu dokładniej, aby zweryfikować czy produkt jest oryginalny. Na co zwrócić największą uwagę? Na literę „R”, która powinna mieć wcięcie w nóżce. Co więcej, zaraz po nazwie marki powinien się pojawić zwrot „Made In Italy” oraz znak CE.

Na wewnętrznej stronie lewego zausznika musi znajdować się sekwencja liter i cyfr (numer seryjny), które oznaczają model okularów Prada, ich rozmiar, kolor, długość zauszników oraz typ szkieł i ich wygięcie.

W oryginalnym produkcie na wewnętrznej stronie prawej soczewki pojawia się numer seryjny produktu. Jeśli go nie ma, to nie oznacza jeszcze, że okulary nie są oryginalne, ponieważ znacznik ten został wprowadzony przez firmę dopiero w 1998 r., a więc kupując starsze modele po prostu go tam nie znajdziecie.

Kolejna kwestia to zawiasy. W oryginalnych artykułach są one metalowe, doskonale wykonane, estetycznie wykończone i odpowiednio przymocowane do zausznika i oprawy. Co należy rozumieć poprzez odpowiednio przymocowane? Po prostu zawias nie może być krzywy, a między jednym a drugim elementem nie może powstać przerwa.

Do oryginalnych okularów marki Prada dołączone są etui, szmatka do czyszczenia soczewek, karta autentyczności oraz instrukcja dotycząca dbania o produkt. Oczywiście kupując używany produkt najprawdopodobniej nie znajdziemy ich w zestawie, więc trzeba sprawdzić autentyczność produktu zwracając na elementy podane poniżej. Dobrym rozwiązaniem jest również robienie zakupów w zaufanych sklepach stacjonarnych i internetowych.